Gelnica
21. júna (TASR) - V prípade sobotňajšej (20. 6.) násilnej trestnej
činnosti v Gelnici, pri ktorej zahynula žena, polícia obvinila z vraždy
jej manžela. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa z Košíc Jana
Illésová s tým, že útočníkovi v prípade dokázania viny hrozí trest
odňatia slobody na 15 až 20 rokov.
„Hektické sobotňajšie popoludnie pre košických kriminalistov
vyvrcholilo dolapením nebezpečného páchateľa. V sobotu na obed otriasla
Gelnicou správa o mimoriadne brutálnom útoku, pri ktorom vyhasol život
mladej ženy. Polícia prijala na tiesňovú linku 158 hlásenie o útoku na
ženu zo strany jej manžela. Po príchode policajtov na miesto sa
informácie potvrdili,“ priblížila hovorkyňa.
Situáciu podľa nej skomplikovala skutočnosť, že páchateľ bezprostredne
po skutku z miesta činu ušiel na neznáme miesto. Bolo preto potrebné
okamžite konať a odvrátiť prípadné nebezpečenstvo, ktoré sa nedalo,
vzhľadom na osobu páchateľa, podľa polície vylúčiť. „Mimoriadne
rýchla a profesionálna práca košických krajských kriminalistov v úzkej
spolupráci s kriminalistami Okresného riaditeľstva Policajného zboru v
Spišskej Novej Vsi priniesla výsledok,“ dodala Illésová.
Polícia predpokladala, že hľadaný muž sa bude pohybovať v Prešovskom
kraji, do pátrania sa preto zapojili aj policajti z tejto časti
východného Slovenska. Voči skutku neostala podľa hovorkyne ľahostajná
ani verejnosť, a tak sa aj vďaka pomoci občanov podarilo páchateľa
vypátrať a zadržať. Polícia ešte v nedeľu v noci informovala, že
hľadaného zadržala hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru Čaňa na
jednej z poľných ciest v okolí Košíc.
„Po vykonaní nevyhnutných procesných úkonov, ako aj precíznou a
promptnou prácou košických a spišskonovoveských kriminalistov, bolo
zhromaždené dostatočné množstvo dôkazov. Košický krajský policajný
vyšetrovateľ tak vzniesol voči mužovi obvinenie pre obzvlášť závažný
zločin vraždy. Zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie
obvinenej osoby do väzby,“ uzavrela Illésová.